• https://www.facebook.com/SerknSlmz
Üyelik Girişi
Sınavlar hakkında herşey
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret268689
Atatürk Köşesi
Takvim
Site Haritası

Web'te Türkçe

2012-2013 SBS Soruları Nasıl Olucak

KİM KORKAR SBS DEN!!!

2012-2013 Eğitim Öğretim yılının başlaması  ile birlikte SBS ( Seviye belirleme Sınavı)  heyecanıda başladı. Hatta bazı okullar ve dershaneler bu heyacanı öğrencilerine daha önceden tattırdılar. Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarına göre Önümüzdeki öğretim yılında yine SBS uygulanacak. Ama bir sonraki yıl SBS kaldırılacak... Yerine gene sınav koyulacak olsa da bu yeni sınavın içeriği tam olarak belli değil.

7 yıldir  sizleri bir çok sınava hazırladık. Bu senede sınavların özelliklede SBS nin nabzını tutmaya devam ediceğiz.  Öğrencilerimiz  2013 SBS soruları ve sınav hakkında bir çok sorular soruyolar. İşte SBS sınav sorularının nasıl olacağına ilşkin açıklamalarımız:

  

2013 SBS sınav sorularının önceki yıllardaki SBS sorularına göre  göre eşit zorlukta olmasını bekliyoruz. Gene her dersten uzun paragraf soruları bizleri bekliyor. Bu seneki sınav sorularından daha çok bazı branşların puan katsayılarının değişmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte puan sistemin dışında bir de SBS puan hesaplamısında da değişikliğe gidildi.(SBS katsayıları için tıklayınız)

Ancak 4+4+4 yeni eğitim sisteminin getirisi olarak bazı okul türlerine,özellikle mezun olduktan sonra kolayca iş hayatına atılabilecek bölümlere yogun bir talep olduğunu görüyoruz. Sağlık meslek liseleri ve bazı meslek liseleri bunların başında geliyor. Bu okullarının giriş taban puanlarıda önceki yıllara göre artmış bulunuyor. Özellikler çoğu düz lisenin anadolu lisesine dönüşmesinin de bu okullara rağbetin artmasında  katkısı var. Ancak genel anlamda 2013 SBS yerleştirme puanlarının bir önceki yıla göre çok farklılık gostermesini beklemiyoruz.(2012-2013 SBS Lise Puanları İçin Tıklayın )

 

2013 SBS’ye girecek öğrencilerimize tavsiyemiz, SBS ye planlı çalışmalarıdır. Genelde  öğrencilerimizin yaptıkları en büyük hata , okulun başlarında çalışmayıp, çalışmlarını 2. döneme sıkıştırmaları oluyor.

Tüm ekmeğin bir anda yutulamıyacağı gibi,bütün çalışmalarından son zamanlara bırakılması, stresin artmasına sebep olucaktır. Unutmayın SBS seçici sorulardan oluşmuyor. Düzenli ödev yapan, derslerini düzgün dinleyen ,planlı çalışan ve yapamadığı soruları soran adaylar sınavda iyi puanlar alabilirler.

Özetlicek olursak 2013 SBS soruları sizin çalışmanıza göre zor ya da kolay olacak. Unutmayın iyi bir lise iyi bir Üniversitenin anahtarıdır,Hedeflerinizin çalışmalarınıza yön vermesi dileğiyle, 2013 SBS’ye girecek  8.  Sınıf  öğrencilerine  gönülden başarılar.

Güzel söz

"Mücadele eden yenilgiye uğrayabilir, mücadele etmeyen ise zaten yenilmiştir"

Bertolt Bretcht

İlginç Bilgiler

 

Marie Curie veya doğum ismiyle Maria Salomea Skłodowska (7 Kasım 1867 – 4 Temmuz 1934), Polonya asıllı kimyager ve fizikçi. Madam Curie olarak da bilinir.

 Çalışmalarıyla bir çığır açan Curie, Nobel Ödülü'nü alan ilk kadın, bu ödülü iki kere alan ilk biliminsanı olmuştur

Hava Durumu
Anlık
Yarın
23° 30° 18°
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.52643.5405
Euro4.13244.1489